Haberler & Duyurular

Yeni Nesil Ürün Güvenlik Antenimiz S20

Şık mağaza tasarımlarınızı yeni nesil ürün güvenlik antenimiz S20 ile daha şık ve zarif hale getirebilirsiniz…

Şık mağaza tasarımlarınızı yeni nesil ürün güvenlik antenimiz S20 ile daha şık ve zarif hale getirebilirsiniz…

x
Kutulu Ürün Koruma Çözümü

Örümcek etiketler güçlü iç mekanizması ile ağır kutulu ürünler de dahil, birçok ürün için daha sıkı bir kavrama kabiliyeti ile yüksek güvenlik sağlarlar. Hem 2 hem 3 alarm özellikli sürümleri mevcuttur. Korunacak ürüne kolay entegre edilebilen kullanımı çok basit alarm … Continue reading

Örümcek etiketler güçlü iç mekanizması ile ağır kutulu ürünler de dahil, birçok ürün için daha sıkı bir kavrama kabiliyeti ile yüksek güvenlik sağlarlar. Hem 2 hem 3 alarm özellikli sürümleri mevcuttur. Korunacak ürüne kolay entegre edilebilen kullanımı çok basit alarm aksesuarlarıdır.

x
Checkpoint ‘in yeni zarif ve özelleştirilebilir S20 anteni

Tüketiciler mevcut mağaza içi deneyimlerinin daha da fazlasını deneyimlemek istemektedir. Bu sebeple mağaza tasarımlarınızı Checkpoint ‘in yeni zarif ve özelleştirilebilir S20 anteni ile tamamlayarak bu beklentileri karşılayabilirsiniz…

Tüketiciler mevcut mağaza içi deneyimlerinin daha da fazlasını deneyimlemek istemektedir. Bu sebeple mağaza tasarımlarınızı Checkpoint ‘in yeni zarif ve özelleştirilebilir S20 anteni ile tamamlayarak bu beklentileri karşılayabilirsiniz…

x
Tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun

Hayata emeğiyle değer katan tüm emekçilerin,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

Hayata emeğiyle değer katan tüm emekçilerin,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız.

x
R-Turn

R-turn Gardrop dolandıcılığı için geliştirilmiş şık tasarımlı R- TURN etiket kolay uygulanabilirliği ile tüketicilerin yeni gözdesi haline gelmiştir. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kötü niyetli bazı kullanıcılar ürünü alıp giydikten sonra iade etmektedir. R-TURN etiket; belirli mazeretler ile koşulsuz geri ödemesi … Continue reading

R-turn

Gardrop dolandıcılığı için geliştirilmiş şık tasarımlı R- TURN etiket kolay uygulanabilirliği ile tüketicilerin yeni gözdesi haline gelmiştir. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan kötü niyetli bazı kullanıcılar ürünü alıp giydikten sonra iade etmektedir. R-TURN etiket; belirli mazeretler ile koşulsuz geri ödemesi talep edilen tekstil ürünlerinin, iade kabul işlemi öncesinde günlük kullanıma maruz kalıp kalmadığına dair kanıt niteliği amacıyla tasarlanmış özel bir çözümdür. Daha detaylı bilgi için satis@detay.com adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz

 

x
Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

Yeter ki çalışırken hep mutlu olun, biz her zaman arkanızdayız. Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

Yeter ki çalışırken hep mutlu olun, biz her zaman arkanızdayız. Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

x
Yeni 2019 ALPHA kataloğumuz yayındadır.

Yeni 2019 ALPHA kataloğumuz yayındadır. Yeni model özel koruma çözümlerimiz için https://bit.ly/2Dt2ORd linkten kataloğumuzu indirebilirsiniz.

Yeni 2019 ALPHA kataloğumuz yayındadır.

Yeni model özel koruma çözümlerimiz için https://bit.ly/2Dt2ORd linkten kataloğumuzu indirebilirsiniz.

x
Elektronik mağazalarında organize hırsızlık!

   Elektronik mağazalarında organize hırsızlık! Alarmların çalmasını iç içe naylon sarılmış ve alüminyum folyo kaplı özel düzenekli çanta ile engelleyerek elektronik eşya satan iş yerlerinden hırsızlık yapan 4 zanlı yakalandı. Haber Detayı için: https://bit.ly/2SGP1j8

  

Elektronik mağazalarında organize hırsızlık!

Alarmların çalmasını iç içe naylon sarılmış ve alüminyum folyo kaplı özel düzenekli çanta ile engelleyerek elektronik eşya satan iş yerlerinden hırsızlık yapan 4 zanlı yakalandı.

Haber Detayı için: https://bit.ly/2SGP1j8

x
EuroCIS 2019

EuroCIS 2019 Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri”ni görebilmeniz için sizleri 19 -21 Şubat tarihlerinde Hall 10 – A70 ’ye bekliyoruz.

EuroCIS 2019

Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri”ni görebilmeniz için sizleri 19 -21 Şubat tarihlerinde Hall 10 – A70 ’ye bekliyoruz.

x
Detay A.Ş olarak Vodafone 40. İstanbul Maratonundayız

Detay A.Ş olarak ‘Vodafone 40. İstanbul Maratonun da’  adımlarımızı otizme farkındalık yaratmak  ve ‘Tohum Otizm Vakfında ‘okuyan otizimli çocuklara eğitim bursu sağlamak için attık. Emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederiz…

Detay A.Ş olarak ‘Vodafone 40. İstanbul Maratonun da’  adımlarımızı otizme farkındalık yaratmak  ve ‘Tohum Otizm Vakfında ‘okuyan otizimli çocuklara eğitim bursu sağlamak için attık. Emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederiz…

x
CARREFOUR ile “Ana Tedarikçi” Sözleşmesi İmzalamıştır.

2018 DETAY, IVYsafe markasının Desire Pod serisi ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında CARREFOUR  ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır. Yerli markamız IVYsafe CARREFOUR tarafından güvenilir çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

2018

DETAY, IVYsafe markasının Desire Pod serisi ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında CARREFOUR  ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır.

Yerli markamız IVYsafe CARREFOUR tarafından güvenilir çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

x
MIGROS ile “Ana Tedarikçi” Sözleşmesi İmzalamıştır.

2018 DETAY, IVYsafe markasının Desire Pod serisi ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında MIGROS ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır. Yerli markamız IVYsafe MIGROS tarafından güvenilir çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

2018

DETAY, IVYsafe markasının Desire Pod serisi ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında MIGROS ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır.

Yerli markamız IVYsafe MIGROS tarafından güvenilir çözüm ortağı olarak tercih edilmiştir.

x
Patentli Gıda Etiketimiz

Checkpoint patentli alarm etiketlerimiz ile korunan ürünlerinizi parası ödenmeden mağaza dışına  çıkmasını engellemekle kalmıyoruz, aynı zamanda ürünü satın alan müşterilerinizin sağlığını da düşünüyoruz. TUV& ISEGA sertifikalı ve gıda ürünlerine özel olarak geliştirilmiş alarm etiketi, ürün üzerindeyken mikrodalga fırına bile girebilmektedir. … Continue reading

Checkpoint patentli alarm etiketlerimiz ile korunan ürünlerinizi parası ödenmeden mağaza dışına  çıkmasını engellemekle kalmıyoruz, aynı zamanda ürünü satın alan müşterilerinizin sağlığını da düşünüyoruz.

TUV& ISEGA sertifikalı ve gıda ürünlerine özel olarak geliştirilmiş alarm etiketi, ürün üzerindeyken mikrodalga fırına bile girebilmektedir.  Yiyecek ve etiket kalitesi bozulmadan ısıtılabilir, sağlığınız tehlikeye girmeden ürünü güvenle tüketebilirsiniz.

x
JBC, “Kasa Noktalarındaki İşlem Süreçlerini” RFID Uygulamaları ile Bir Adım Daha İleriye Taşımıştır.

Belçika’nın en büyük giyim perakende zincirlerinden biri olan JBC, tedarik zinciri yönetimi için Checkpoint ile RFID çalışmalarına başlamıştır. JBC, 2013 yılında, kasadaki ödeme süreçlerini hızlandırarak hem müşteri deneyimlerini hem de personelinin işini kolaylaştıracak bir teknoloji arayışı içine girmiştir. 144 mağazasının … Continue reading

Belçika’nın en büyük giyim perakende zincirlerinden biri olan JBC, tedarik zinciri yönetimi için Checkpoint ile RFID çalışmalarına başlamıştır.

JBC, 2013 yılında, kasadaki ödeme süreçlerini hızlandırarak hem müşteri deneyimlerini hem de personelinin işini kolaylaştıracak bir teknoloji arayışı içine girmiştir. 144 mağazasının ikisinde uygulamaya başladığı pilot çalışmadan yüksek verim alınınca da çözüm olarak RFID’yi seçmiştir.

JBC’nin lojistik müdürü Fred Tielens, kasalardaki bekleme süresini düşürdüğü için RFID’ye teşekkür ettiklerini iletmiştir. Kullandıkları bu yeni teknoloji ile ürün başına bekleme süresinin 10 saniyeye düşürülmüş olduğunu ve sistemin tüm ürünleri aynı anda taraması sebebi ile personelin fiyat etiketlerini teker teker bulmak zorunda kalmadığını ifade etmiştir.

JBC, zamandan tasarruf yapmak istemesinin sonucu olarak, RFID kullanımını tüm mağazaları ve dağıtım merkezlerine yayma kararı almıştır. 2014 yılı sonu itibari ile de, Checkpoint ile birlikte dünya çapındaki tüm üreticilerine, ürünlerine RFID etiketlerinin üretim aşamasında dikilmesi için eğitimler vermiştir. Bu başlangıç süreci, projenin başarılı olması, ürünün tedarik zinciri boyunca sorunsuz hareket etmesi ve hata payının düşürülmesi için önemli bir adım olmuştur.

JBC, 2015 yılının başında, tedarik zinciri süreçlerini daha da geliştirmek ve depolarına girip çıkan ürünleri kontrol etmek için dağıtım merkezlerine RFID tünellerini kurdurtmuştur. Tüneller aynı zamanda üreticilerin ürünleri doğru şekilde uygulayıp uygulamadığının kontrolü için de kullanılmıştır.

Fred Tielens; tüneller sayesinde ilk sevkiyatlarda üreticiden dağıtım merkezlerine gelen ürünlerin beklenildiği gibi olmadığını gördüklerini, bazı imalatçılarının yanlış ürünlere yanlış etiketleri uyguladığını fark ettiklerini ve hızlıca aksiyon alarak ürünler rafa çıkmadan doğru etiketleri uygulattıklarını bildirmiştir.

JBC, RFID ile depolarındaki çalışma şeklini tamamen değiştirmiştir. Daha önce, uzun süren sayım süreçlerinden geçtikten sonra sevk edilebilen ürünler, RFID kullanımı sonrası hızlı bir şekilde hem sayılıp hem etiketlenmeye başlanmıştır. Bu da mağazaların ihtiyaç taleplerinin hızlıca karşılanmasına katkı sağlamıştır.   

Checkpoint’in konusunda uzman proje müdürleri, 2015 yılında, önce üreticilere ve dağıtım merkezi çalışanlarına, sonrasında bölge müdürlerine ve en son olarak da mağaza çalışanlarına eğitimler ve seminerler vererek tüm RFID kullanıcılarının hızlı ve doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamışlardır.

Fred Tialens, Personellerinin eski sisteme dönmeyi istemediklerini,  kasa noktalarındaki iş yükünün azalması sebebi ile müşterilere daha fazla zaman ayırabildiklerini ilettiklerini bildirmiştir.

JBC’de tamamlanan son RFID süreci stok yönetim sürecidir. Üretim aşamasından mağazaya kadar ürünün nerede olduğunu takip edebildikleri için stok yönetiminde çok iyi bir noktaya ulaşmışlardır.

x
Detay KKTC Bilişim Zirvesinde

Global ve Türkiye pazarındaki fire yönetim çalışmaları ve son teknolojiler KKTC Bilişim Zirvesinde KKTC perakendecisi ile paylaşıldı.

Global ve Türkiye pazarındaki fire yönetim çalışmaları ve son teknolojiler KKTC Bilişim Zirvesinde KKTC perakendecisi ile paylaşıldı.

x
Soyunma Kabinlerinde Yaşanan Fire

Soyunma kabinlerindeki ürün denemeleri satışları olumlu yönde etkilemektedir. Ancak kabin içleri, mağaza personelinin görüş alanı dışında kaldığı için hırsızlık girişimlerinin en yoğun yaşandığı alanlardır. Checkpoint’in piyasaya sürdüğü, görsel caydırıcılığı yüksek olan çözümü ile soyunma kabin içleri kontrol edilebilir hala gelmiş, … Continue reading

Soyunma kabinlerindeki ürün denemeleri satışları olumlu yönde etkilemektedir. Ancak kabin içleri, mağaza personelinin görüş alanı dışında kaldığı için hırsızlık girişimlerinin en yoğun yaşandığı alanlardır. Checkpoint’in piyasaya sürdüğü, görsel caydırıcılığı yüksek olan çözümü ile soyunma kabin içleri kontrol edilebilir hala gelmiş, mağaza personelinin kabin içleri yerine satışa odaklanmaları sağlanmıştır.

x
Alüminyum Folyo Çantalı Hırsızlık Dedektörü

Organize suç örgütlerinin yöntem olarak kullandığı Alüminyum Folyolu Çantalı hırsızlıkların önüne geçmek için tasarlanmış, son teknoloji algılama sistemidir. Alüminyum çanta dedektörü, klasik elektronik ürün gözetleme sistemlerini (EAS) aşabilen organize suç örgütlerini tespit edip, mağaza personelini uyarabilmek adına geliştirilmiş özel bir sistemdir.

Organize suç örgütlerinin yöntem olarak kullandığı Alüminyum Folyolu Çantalı hırsızlıkların önüne geçmek için tasarlanmış, son teknoloji algılama sistemidir. Alüminyum çanta dedektörü, klasik elektronik ürün gözetleme sistemlerini (EAS) aşabilen organize suç örgütlerini tespit edip, mağaza personelini uyarabilmek adına geliştirilmiş özel bir sistemdir.

x
Decathlon Haziran Ayı İtibari ile Ürünlerinin %100’ünde RFID Etiket Kullanımına Geçiyor.

Decathlon Haziran Ayı İtibari ile Ürünlerinin %100’ünde RFID Etiket Kullanımına Geçiyor. 20 Mart 2018’de La Revue du Digital yayınlandı. 2018 yıl sonuna kadar Decathlon, mağazalarındaki tüm ürünlerine RFID etiketi uygulamış olacak. Decathlon, her perakendecinin hayali olan “mağazadaki tüm ürünlerin RFID etiketlenmiş … Continue reading

Decathlon Haziran Ayı İtibari ile Ürünlerinin %100’ünde RFID Etiket Kullanımına Geçiyor.

20 Mart 2018’de La Revue du Digital yayınlandı.

2018 yıl sonuna kadar Decathlon, mağazalarındaki tüm ürünlerine RFID etiketi uygulamış olacak.

Decathlon, her perakendecinin hayali olan “mağazadaki tüm ürünlerin RFID etiketlenmiş olması sürecini” kendi içinde tamamlamak üzeredir. Decathlon RFID programının sorumlusu ve Grup Lideri “Hervé d’Halluin” tarafından yapılan açıklamaya göre, süreç haziran ayı itibari ile tamamlanacak ve yılsonuna kadar da bitmiş olacaktır.

Hervé d’Halluin, “Projede ikinci aşamaya gelindi. Yıl bitmeden haziran ayı gibi bütün Decathlon ürünlerine RFID etiketleri uygulanacaktır. Uygulama sadece Decathlon’un kendi ürünlerine değil, Nike ve Adidas gibi diğer marka ürünlere de yapılacaktır” açıklamasında bulunmuştur. Projeden sorumlu grup lideri, 12 Mart tarihindeki Commerce Council organizasyonunda, bugünün dünyasında 15 milyar RFID etiketli ürünün olduğunu bildirmiştir.

RFID Sayesinde “Tüm Ürünlere Hızlı Erişim”

Stok yönetimini en iyi şekilde yapıyor olmasının yanı sıra, RFID etiket uygulaması mağaza içi ürün hareketini de hızlandırmıştır. Decathlon’da, en dikkat çekici olan, ürünün hızlı bulunup tespit edilmesidir. Satın alınan tüm ürünleri tek seferde ayrı ayrı belirlemek için sadece ürünleri belirlenen bölgeye yerleştirmek yeterlidir.

Decathlon’un amacı dijital dünyaya yakın fiziksel bir dünyaya sahip olmaktır. Mağazada bilgiye ulaşmak paradoksal olarak daha zordur. Çünkü bilgiler çok küçük etiketlerde yer almaktadır. İnternette ise iki ürüne ait veriyi karşılaştırmak çok daha basittir.

“Bağlantılı raflara teşekkür ederiz. İki veya üç ayakkabıyı aynı anda rafa koyabiliyoruz ve entegre edilmiş ekran aracılığı ile karşılaştırma yapıp hangi ayakkabının kullanım için daha uygun olduğuna karar verebiliyoruz. Kısacası internetin gücünü mağazalarda bulabiliyoruz”

Stok yönetiminin ötesinde, mağazalarda RFID ile bağlantılı birçok farklı çözüm de olacak. Soyunma odalarında, denenen ürünün bedeninin veya modelinin değiştirilebileceği entegre ekranlar bulunacak. Benzer olarak, mağazada olmayan bir ürün için ürün kataloglarına veya internet stoklarına erişilebilecek terminaller olacak.

Satış Temsilcileri ile Yeni Etkileşimler

Ödeme sürecinde kazanılan süre, müşteri ile daha fazla iletişime geçmek için kullanılacaktır. Örneğin; müşteriye aradığı ürünü bulup bulamadıkları sorulabilecek. Aynı şekilde ürünün bedeni ve modelini bulmaya yarayan soyunma odalarındaki terminaller için de geçerli olacağından, ekran aracılığı ile satış danışmanından destek istenebilecek.

Hervé d’Halluin yaptığı açıklamada “RFID etiketinin ve altyapının çok maliyetli olmadığını bildirdi ve şu şekilde devam etti “Mağazadaki diğer ekranlar veya ödeme noktası sistemleri ile karşılaştırıldığında, RFID maliyetleri çok az daha yukarıda ve barkod sistemi şu an ek destek olarak kullanılıyor ancak kendimize 3,4 yıl içinde çip’in barkodsuz olarak ürüne doğrudan uygulanabilirliğini sormaya başladık.”

Decathlon RFID Etiketine Bir Örnek

Decathlon RFID projesi, gerçek stok ve IT stokları arasındaki uyuşmazlık sebebi ile 2014 yılında hayata geçti. IT stok seviyesi mağaza envanterine göre %70’te kalıyordu. “Bunun sebebi çoğu zaman ödeme noktasındaki hatalardan kaynaklanıyordu” diye açıklıyor Hervé d’Halluin. Örneğin hem XL hem de L beden tişört olmasına rağmen L beden tişört 2 defa okutulursa sistem tek seferde iki hata vermiş olmakta ve bu sıkıntının günden güne artması da satışlara olumsuz etki yapmaktadır.

Stok daima olmalı

“Decathlon olarak ‘ Stok ya olmalı ya olmalı ‘ diyoruz. Başka seçeneğimiz yok. Stok daima olmalı. Mağazalarda, depolarda, fabrikalarda stokların olduğuna dair bizi bilgilendirecek güvenilir bir teknolojiye ihtiyacımız var.”  Stok adetlerinin doğruluğu aynı zamanda sezonluk ürünlerin stok fazlası olmasının da önüne geçiyor. Hervé d’Halluin “Bu şekilde stokları her bölge, mağaza ve satıcı özelinde, belirli adetlerde tutarak ciromuzu belirleyici bir şekilde arttırabiliyoruz. Bu da 1 numaralı avantajımızdır” diyor.

Orjinal makaleyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.larevuedudigital.com/decathlon-atteindra-100-de-produits-etiquetes-rfid-en-juin/

 

x
TURKCELL ile 1500 Mağaza Kurulumu Gerçekleştirdik

2017 DETAY, IVYsafe markası ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında TURKCELL ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır. Müşteri odaklı ve fiyat performansı yüksek çözümleri sayesinde IVYsafe, TURKCELL için güvenilir çözüm ortağı olmuştur. 1.500’den fazla mağaza kurulumu gerçekleşmiş ve yaklaşık 60.000’den fazla teşhir ürünü IVYsafe çözümleri ile … Continue reading

2017

DETAY, IVYsafe markası ile “Teşhir Ürün Koruma Çözüm Ortaklığı” kapsamında TURKCELL ile “Ana Tedarikçi” sözleşmesi imzalamıştır. Müşteri odaklı ve fiyat performansı yüksek çözümleri sayesinde IVYsafe, TURKCELL için güvenilir çözüm ortağı olmuştur. 1.500’den fazla mağaza kurulumu gerçekleşmiş ve yaklaşık 60.000’den fazla teşhir ürünü IVYsafe çözümleri ile güvenli bir şekilde sergilenmektedir.

x
Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi Checkpoint Systems’ın yeni NEO elektroniği, daha iyi algılama, daha fazla koridor genişliği ve gelişmiş bağlantı sağlamak amacıyla tasarlandı Global perakende sektörü için müşteri çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Checkpoint Systems, piyasaya sunduğu devrim niteliğindeki yeni … Continue reading

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint Systems’ın yeni NEO elektroniği, daha iyi algılama, daha fazla koridor genişliği ve gelişmiş bağlantı sağlamak amacıyla tasarlandı

Global perakende sektörü için müşteri çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Checkpoint Systems, piyasaya sunduğu devrim niteliğindeki yeni bir elektronik platform ile elektronik ürün gözetleme (EAS) antenleri yelpazesinde radikal değişiklikler olduğunu duyurdu. NRF’te lansmanı yapılan ve 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan EuroCIS’te Avrupa pazarı için görücüye çıkacak olan NEO, perakendecilere gelişmiş algılama ve bağlantı olanakları sağlayarak mağaza operasyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak.

Güçlü yeni elektronik cihazlar, mağaza içinde radyo frekansı tabanlı (RF) EAS çözümlerinin performans şekillerinde önemli bir değişimi temsil ediyor ve sensörlerin bağlantılı mağaza ortamının önemli bir parçası haline gelmesine olanak sağlıyor. NEO, daha cazip ve davet edici bir mağaza girişi yaratmak isteyen perakendecilere, daha estetik, hoş görünen anten tasarımları sunarak yardımcı olacak.

Eşsiz performans

NEO, RF temelli EAS çözümlerinin özelliklerini destekliyor ve standart algılama performansını %35 artırıyor. Bu eşsiz elektronik, kozmetik ürünlerinde kullanılanlar da dahil olmak üzere en küçük etiketleri bile, hırsızlığa karşı saptayabileceği üstün algılama sağlıyor.

Gerçek bağlantı

Perakende endüstrisi için ilk olan NEO özellikli antenler, kablosuz bağlantısı özelliğine sahip olacaklar. Böylece, mağazalarda antenlerin karışık bir süreç olan yerden kablolama yoluyla bağlanmasına gerek kalmayacak. Uzaktan bağlantı özelliği ile; alarmla ilgili veriler, bulutla senkronize edilebilir. Ayrıca Checkpoint’in canlı sistem kontrolü ve online teknik hizmet desteği ile perakendeci en üst düzeyde verim alır. 

İyileştirilmiş tasarım

Son derece başarılı P10 ve P20 cihazlarının yeni nesilleri olan NP10 ve NP20 sensörleri, NEO elektroniğini içeren ilk sensörler. Perakendeciler için geliştirilmiş olan bu antenler, daha çağdaş bir görünüme sahip olacaklar. Ayrıca istenildiǧinde sorunsuz bir şekilde RFID teknolojisine geçebilecekler. 

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör, bu konuda şunları söylüyor: 

“Girdiğimiz bu yeni teknolojik dönem oldukça heyecan verici. 10 yıl önce perakendecilerin karşılaştıkları güçlükler, günümüzde karşılaşılanlardan farklıydı. Perakendecilere şimdi veriler yön veriyor. Yeni NEO platformu, kayıp önleme dışında sensör bağlantıları ile perakendilerin ihtiyacı olan saha verilerinin kesintisiz olarak buluta aktarılmasına olanak saǧlıyor. 

Haber Kaynağı: Ortak Alan 25 Ocak 2018

Detaylar için tıkların →

x
EuroCIS 2018

EuroCIS 2018 Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri” ni görebilmeniz için sizleri 27 Şubat -1 Mart 2018 tarihlerinde Hall9-D42’ye bekliyoruz. 

EuroCIS 2018

Chekpoint’in yeni “Akıllı Perakende Çözümleri” ni görebilmeniz için sizleri 27 Şubat -1 Mart 2018 tarihlerinde Hall9-D42’ye bekliyoruz. 

x
Kabinlerindeki Firenin, Satışların %1,8’ine Karşılık Geldiğini Biliyor muydunuz…

Checkpoint’ten yeni çözüm Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı. Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de “güvenli bir cennet” olabileceği … Continue reading

Checkpoint’ten yeni çözüm

Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı.

Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de “güvenli bir cennet” olabileceği bir gerçek. En yeni Global Perakende Hırsızlığı Barometresi’ne göre, perakende giyimde uzmanlaşanlar, satışların %1.8’ini oluşturan, dünya çapında en yüksek kayıp oranlarından birine sahipler. Gizleyerek hırsızlık riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için, perakende sektörüne yönelik müşteri çözümlerinde global lider bir tedarikçi olan Checkpoint Systems, yeni bir çözüm olan ApparelGUARD’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bağlantılı mağaza çözüm Uygulaması EVOLVE-Store ™ ‘un bir parçası olan bu benzersiz mıknatıs tespit etme teknolojisi, mağazalardaki deneme kabinlerine monte ediliyor. Yasadışı olarak elde edilmiş bir alarm sökücü taşıyan bir kişi deneme kabininde girdiğinde ilk olarak onu belirliyor. Ardından kötü niyetli müşteri ürünlerin alarmlarını çıkarmaya giriştiğinde onun hareketlerini izliyor. Alarm, ApparelGUARD’ın antenleri her iki olayı da algıladığında devreye giriyor – böylece yanlış alarmlar en aza indiriliyor. Olaya bir mağaza personeli tarafından müdahele edilmesini sağlamak için EVOLVE-Store uygulaması yoluyla bir uyarı gönderiliyor.

Çözümün kurulumu oldukça kolay ve bağımsız bir uygulama olarak ya da özel bir API kullanılan mevcut bir EAS altyapısına ağ üzerinden bağlanılarak 10 deneme kabinine kadar kullanılabiliyor.

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör şunları söylüyor: “ApparelGUARD, deneme kabinlerinin korunması için yeni bir yöntem sunuyor. Perakendeciler, alışveriş yapan kişilerin mağazadaki eşyaları denemesini sağladıklarında oluşabilecek risklerin farkındalar; ancak deneme kabinleri, etkileşimli bir deneyim sunmanın önemli bir unsuru ve satışları artırdığı da aşikar. Bu çözüm, perakendecilerin ürün kayıplarını azaltmakla birlikte, kötü niyetli müşteriler için de alarmları sökmek için kabinleri kullanmadan önce iki kez düşünmelerini sağlayancaydırıcı bir etken oluyor.”

Haber Kaynağı: Ortak Alan 10 Ocak 2018

http://bit.ly/2EycjfF

x
Jet Kasa Hırsızlıkları

Jet Kasa Hırsızlıkları Yapılan araştırmalara göre her yıl jet kasalardan toplam £3,2milyar değerinde ürün çalınmaktadır. VoucherCodesPro.co.uk tarafından 2.532 kişi ile yapılan çalışmada, ortalama bir Briton’un aylık £23 değerinde ürün çaldığı ve 2014 yılından beri rakamlarda £5 artış olduğu gösterilmektedir. 2017’de … Continue reading

Jet Kasa Hırsızlıkları

Yapılan araştırmalara göre her yıl jet kasalardan toplam £3,2milyar değerinde ürün çalınmaktadır.

VoucherCodesPro.co.uk tarafından 2.532 kişi ile yapılan çalışmada, ortalama bir Briton’un aylık £23 değerinde ürün çaldığı ve 2014 yılından beri rakamlarda £5 artış olduğu gösterilmektedir.

2017’de çalınan ürünlerin toplam tutarının, geçtiğimiz 3 yılın toplamının iki katından fazla olduğu tespit edilmiştir. 3 yılın toplamı £1,3 milyar iken bu yılki toplam rakam £3,2milyara ulaşmıştır.

Ankete katılanların %23’ü geçmişte jet kasalardan hırsızlık yaptığını kabul etmiş, %46’lık kısım ise düzenli olarak çaldığını iddia etmiştir.

Yapılan çalışmalar, jet kasalardan yapılan hırsızlıkların birçok sebebi olduğunu göstermiştir. Hırsızlık yapanların %40’ı yakalanmayacağını bildiği için çaldığını, %18’lik kısmı ise paraları olmadığı için çaldığını bildirmiştir.

Çalanların %62’si ürünleri okutamadığı için çaldığını, %36’ı ise ürünü okutmayı unuttuğunu bildirmiştir. En çok çalınanların başında banyo malzemeleri, sebze, meyve ve süt ürünleri gelmektedir.

VoucherCodes kurucusu George Charles 2014 yılından bu yana yıllık çalınma miktarının £1,3 milyardan hızla £3,2 milyara fırladığını bildirmiştir.

“Son zamanlarda ekonomik değerler ve refah seviyesi çok yüksek olmayabilir veya parasal sıkıntılar da olabilir. Fakat bu, rutin haftalık alışverişlerde, ödeme yapılması gerekirken çalmayı tercih etmek için geçerli bir mazeret değildir. Mağazaların jet kasa bölgelerinde kaç personel bulundurmaları gerektiğini yeniden düşünmeye başlamaları gerekebilir.

http://bit.ly/2Ah3jOc

x
XXL ile Yeni Sözleşme

XXL ile Yeni Sözleşme Checkpoint ve Norveç’teki distribitörü Ennte, XXL ile iki yıllık daha sözleşme yaptı. XXL İskandinav ülkeleri; Norveç, İsveç ve Finlandiya da toplam 57 mağazası olan Norveç markalı bir spor giyim mağazasıdır. Yakın gelecekte, Avusturya’da da 2 yeni … Continue reading

XXL ile Yeni Sözleşme

Checkpoint ve Norveç’teki distribitörü Ennte, XXL ile iki yıllık daha sözleşme yaptı.

XXL İskandinav ülkeleri; Norveç, İsveç ve Finlandiya da toplam 57 mağazası olan Norveç markalı bir spor giyim mağazasıdır. Yakın gelecekte, Avusturya’da da 2 yeni mağazası açılacaktır.

Ennte’nin servis kalitesi, Checkpointin kaliteli çözümleri ve yıllardır devam eden güçlü ilişkiler XXL’in tekrar sözleşme yapmaya karar vermesinde anahtar rol oynamıştır. Yeni sözleşme ile Checkpoint tüm EAS sistem ve aksesuarları ve ALPHA etiketleri ile XXL mağazalarında tek tedarikçi olarak yer alacaktır. XXL yıllık 10-15 mağaza açmayı planlamaktadır.

x
Diesel Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti.

Diesel Kendi Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti. En iyi “mağaza-müşteri deneyimine olanak sağlayan RFID teknolojimizi, Diesel ile işbirliği içerisinde, Diesel mağazalarında hayata geçirdiğimizi açıklamaktan mutluluk duyarız. Milandaki Diesel projesi için Checkpoint RFID porfoyündeki seçenekler arasından, giyim endüstrisindeki en … Continue reading

Diesel Kendi Dijital Devrimi için Checkpoint’in RFID Teknolojisini Seçti.

En iyi “mağaza-müşteri deneyimine olanak sağlayan RFID teknolojimizi, Diesel ile işbirliği içerisinde, Diesel mağazalarında hayata geçirdiğimizi açıklamaktan mutluluk duyarız.

Milandaki Diesel projesi için Checkpoint RFID porfoyündeki seçenekler arasından, giyim endüstrisindeki en iyi performansı sağlaması için tasarlanan “WindLight” etiketi seçmiştir.

WindLight RFID uygulaması, özel bir kodlama ve etiketleme hattı aracılığıyla doğrudan losjitik merkezinde uygulanmaktadır.

Akıllı odalara entegre edilerek gizlenmiş RFID okuyucu ve antenleri, müşterilerin; ürünün bedenine, rengine, tamamlayıcı aksesuar ve kombinasyonlarına kolayca ulaşmasına ve kişiye özel deneyimler yaşamasına olanak sağlar.

WindLight RFID EPC, Ürün Görünürlüğü uygulamaları için tasarlanmış RFID için programlanabilir bir EPC veri taşıyıcısıdır. WindLight, yüksek veri okuma performansı ile yarı otomatik fiziksel envanter kontrolü sağlayabilmesi ile birlikte, RFID’nin bir EAS gibi kullanılmasına da olanak sağlar.

WindLight ISO 180000-6C ile uyumludur ve kodlanıp üzerine baskı yapılarak birkaç formatta EPC data transferi yapabilir. EPC küresel protokolü, barkod baskısı ve okunabilir yazı formatı gibi… Checkpoint WindLight RFID yapışkan etiketi, küresel tedarik zincirinde, ürün görünürlüğü ihtiyaçları için uygun çözümdür.

x
Kasadaki kayıbınızın % 35 olduğunu biliyor muydunuz?

Mağazalarınızdaki kayıp / kaçağın % 35 ‘inin kasadaki hatalarınızdan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Daha fazla kaybetmeden, bize ulaşın lütfen.

Mağazalarınızdaki kayıp / kaçağın % 35 ‘inin kasadaki hatalarınızdan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Daha fazla kaybetmeden, bize ulaşın lütfen.

x
Fire mağazanıza gizli ortaklar yaratır, Firenizi kontrol altına alın.

2015’te oluşan global fire, satışların %1,42 ve 123 milyar $

global

2015’te oluşan global fire, satışların %1,42 ve 123 milyar $

button

x
Türkiye de İlk VANS Satış Mağazası Taksim de açılmıştır…

Türkiyede ilk satış mağazasını Taksim de açan Vans mağazasında Checkpoint  Ürün güvenlik sistem ürünleri kullanımına başlanmıştır.

vanss

Türkiyede ilk satış mağazasını Taksim de açan Vans mağazasında Checkpoint  Ürün güvenlik sistem ürünleri kullanımına başlanmıştır.

x
Yenilenen Yüzüyle detay.com

Sizlere daha iyi hizmet vermek için yenilenen yüzümüzle yayın hayatımıza tekrar başladık.

Sizlere daha iyi hizmet vermek için yenilenen yüzümüzle yayın hayatımıza tekrar başladık.

x