Gıda

Checkpoint Inc., gıda perakendesine çok kapsamlı ürün yelpazesi ile hizmet vermekte ve her ürün grubuna yönelik özel ve çeşitli çözümleri ile sektörün ihtiyacını maksimum seviyede karşılamaktadır. Marketlerde, açık alanda ürün sergileme ihtiyacı sebebi ile yüksek risk altında bulunan ürünler güvenle korunurken, aynı zamanda fire yönetimi çözümlerinden stok bulunurluk çözümlerine kadar birçok hizmetin eş zamanlı olarak verilebilmesi sağlanmaktadır.


Çözüm Önerilerimiz

Kağıt Etiketler

Checkpoint’in Radyo Frekans (RF) teknolojisi ile ürettiği kağıt etiketler, hem kaynakta hem de mağazada uygulaması oldukça kolay ürünlerdir. RF EAS antenleri arasından geçtiğinde hemen uyarı verirler, ayrıca müşteri tarafından satın alındıktan sonra ileri teknoloji Checkpoint deaktivatörleri ile kolayca deaktive edilirler. Kağıt etiketlerdeki geniş ürün yelpazesi, perakendenin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere oluşturulmuştur. En hassas üründen, en küçük aksesuara kadar birçok üründe uygulanabilen farklı etiket çeşitleri bulunmaktadır.
Checkpoint Evolve Antenler, diğer tüm RF sistemlerden farklı ve özel olarak geliştirilmiştir. Evolve serisi, Radyo Frekans (RF) 360º tarama özelliği sayesinde daha geniş aralıklarda yüksek performanslı koruma yapabilmektedir. Daha geniş koridorlu alanları geliştirilmiş performansı sayesinde daha az anten ile koruma altına alır. Görsel açıdan şık tasarımları ile mağaza ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir seçenekleri mevcuttur. Evolve serisi aynı zamanda programlanabilir bir EAS platformu olup, perakendecilerin ürün kayıp önleme verilerini kullanarak satış planlama programlarına destek sağlar. Ek olarak kişi sayım entegre özelliğine de sahiptir. Yeni nesil akıllı sistem Irange Evolve antenlere yenilikler ve gelişen teknolojik özellikler yüklenerek sürekli güncelleme yapılabilmektedir.
Broşürleri İndir               

Alpha, perakendecilerin çalınma riski yüksek olan ürünlerini açık olarak sergilenmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş özel alarm serisidir. Alpha, ileri hırsızlık çözüm paketleri ile açık mağazacılığa tamamen yenilikçi bir yaklaşım getirmiştir. Alpha’nın patentli manyetik kilit teknolojisine sahip ürün güvenlik kutuları, özel sert etiket çözümleri, örümcek etiket çözümleri maksimum güvenlik sağlarken, hızlı ve kolay açılabilme özellikleri ile de kasada müşteriler için yüksek hızı ve verimi garanti etmektedirler. Alpha çözümleri, ambalaj bütünlüğünü bozmadan ürünü koruduğu için müşterilerin ürüne serbestçe dokunabilmelerine olanak sağlar. Çalınma riski yüksek olan ürün gruplarını korumaya aldığı için de, satışların arttırılmasına doğrudan olumlu yönde etki eder.

Broşürü İndir


Çözüm Önerilerimiz

Kaynakta Koruma

Mutlu müşteri, daha çok satış… Perakende pazarı büyüdükçe, müşteri beklentileri ve perakendeciler arası rekabet de eş oranda sürekli artmaktadır. Beklentileri karşılayan ve hizmet kalitesini yükselten başarılı perakendeciler, rakiplerinden ayrılabilmektedir. Rekabet koşulları yüzünden açık sergilemenin bir mecburiyet haline getirilmesi, perakende sektörünü gittikçe daha fazla riskle karşı karşıya bırakmaktadır. Mağaza personeli insiyatifinde yapılan güvenlik etiketlemeleri gerek görsel, gerek operasyonel birçok problemi beraberinde getirir. Sektörde yapılan araştırmalar, görselliği bozan alarm etiketlerinin satışları olumsuz yönde etkilediğini göstermektedir. Modern mağazacılık yöntemleri ile perakendecilerin uyguladıkları kaynakta koruma projeleri; yüksek korumanın yanı sıra mağazalardaki görsel bütünlük sayesinde satışların arttırılmasında katkıda bulunur. Kaynakta koruma programına geçerek ürün gamının etiketlenmesi prosedürünü tamamlamış firmalar, günümüzde elde ettikleri birçok faydanın yanında, gelecekte de etkili bir envanter, güvenlik ve ürün takip teknolojisi olan RFID’ ye hazır olmanın tüm avantajlarına sahip olacaklardır.
Broşürlü İndir

Perakende sektöründeki firenin %35’ i kasiyer hırsızlığı ve hataları sebebi ile meydana gelmektedir. Bu etkenler, perakendecilerin 2015 yılında 41 milyar $ zarara uğramasına sebep olmuştur. Everseen, alanında ilk ve eşsiz olma özelliğine sahip insanüstü yapay zeka teknolojileri sayesinde, kasa bölgesindeki olağan dışı faaliyetleri ve algılanması zor diğer riskleri kolayca tespit edebilen çözümler geliştirerek, perakendecilerin bu alanda süregelen firesinin önlenmesine imkan sağlamaktadır. Araştırma firmalarından gelen verilere göre alternatif  “Kasa Noktası Kural Dışı İşlem” çözümleri, şüpheli aktivitelerin sadece %5’ini teşhis edebilirken, geriye kalan %95’lik kısmı ise sadece Everseen “kasa noktası akıllı video analiz” çözümü tespit edebilmektedir. Fire önleme konusundaki başarısı hali hazırda global perakendenin ilk on sıralamasında yer alan beş büyük zincir tarafından onaylanmış olan Everseen çözümünün başarı hikayeleri her geçen gün daha çok perakende zincirinin kullanımına girerek devam etmektedir. Everseen “brüt karınızı” koruyan akıllı bir çözümdür. Detaylı tanıtım videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz