Kozmetik

Parfümeri ve kozmetik mağazaları, yüksek risk grubundaki geniş ürün yelpazeleri ile büyük tehdit altındadır.

Detay A.Ş., bu mağazalarda ürünlerin en iyi şekilde korunabilmesi ve müşterilerin özgürce alışverişlerini yapabilmeleri için en uygun ve çeşitli çözümleri sunmaktadır. Ayrıca tedarikçi firmalarla da yürüttüğü kaynakta koruma projeleri ile ürünlerin daha mağazaya gelmeden kaynağında etiketlenmelerini ve güvenle rafa çıkmalarına sağlamaktadır.

Tüketiciler, doğru rafta doğru ürünü görmek ve bu ürüne en hızlı şekilde erişebilmek isterler. Kaynağında etiketlenmiş yüksek riskli sağlık ve güzellik ürünleri ile tüketicilerin bu beklentileri karşılanmış olmaktadır.


Çözüm Önerilerimiz

Antenler

Checkpoint’in birinci sınıf EAS anten sistemleri, ürün koruma, operasyonel ve mağaza ihtiyaçlarını giderme amacıyla tasarlanmıştır. İleri teknoloji Radyo Frekans teknolojisi antenleri, çalınan ürünleri tespit edilmesi ve ürün bulunurluluğunu arttırması için üretilmiştir.
 


Çözüm Önerilerimiz

Kağıt Etiketler

Checkpoint’in Radyo Frekans (RF) teknolojisi ile ürettiği kağıt etiketler, hem kaynakta hem de mağazada uygulaması oldukça kolay ürünlerdir. RF EAS antenleri arasından geçtiğinde hemen uyarı verirler, ayrıca müşteri tarafından satın alındıktan sonra ileri teknoloji Checkpoint deaktivatörleri ile kolayca deaktive edilirler. Kağıt etiketlerdeki geniş ürün yelpazesi, perakendenin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere oluşturulmuştur. En hassas üründen, en küçük aksesuara kadar birçok üründe uygulanabilen farklı etiket çeşitleri bulunmaktadır.

Kaynakta Koruma

Mutlu müşteri, daha çok satış… Perakende pazarı büyüdükçe, müşteri beklentileri ve perakendeciler arası rekabet de eş oranda sürekli artmaktadır. Beklentileri karşılayan ve hizmet kalitesini yükselten başarılı perakendeciler, rakiplerinden ayrılabilmektedir. Rekabet koşulları yüzünden açık sergilemenin bir mecburiyet haline getirilmesi, perakende sektörünü gittikçe daha fazla riskle karşı karşıya bırakmaktadır. Mağaza personeli insiyatifinde yapılan güvenlik etiketlemeleri gerek görsel, gerek operasyonel birçok problemi beraberinde getirir. Sektörde yapılan araştırmalar, görselliği bozan alarm etiketlerinin satışları olumsuz yönde etkilediğini göstermektedir. Modern mağazacılık yöntemleri ile perakendecilerin uyguladıkları kaynakta koruma projeleri; yüksek korumanın yanı sıra mağazalardaki görsel bütünlük sayesinde satışların arttırılmasında katkıda bulunur. Kaynakta koruma programına geçerek ürün gamının etiketlenmesi prosedürünü tamamlamış firmalar, günümüzde elde ettikleri birçok faydanın yanında, gelecekte de etkili bir envanter, güvenlik ve ürün takip teknolojisi olan RFID’ ye hazır olmanın tüm avantajlarına sahip olacaklardır.
Broşürlü İndir

Alpha, perakendecilerin çalınma riski yüksek olan ürünlerini açık olarak sergilenmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş özel alarm serisidir. Alpha, ileri hırsızlık çözüm paketleri ile açık mağazacılığa tamamen yenilikçi bir yaklaşım getirmiştir. Alpha’nın patentli manyetik kilit teknolojisine sahip ürün güvenlik kutuları, özel sert etiket çözümleri, örümcek etiket çözümleri maksimum güvenlik sağlarken, hızlı ve kolay açılabilme özellikleri ile de kasada müşteriler için yüksek hızı ve verimi garanti etmektedirler. Alpha çözümleri, ambalaj bütünlüğünü bozmadan ürünü koruduğu için müşterilerin ürüne serbestçe dokunabilmelerine olanak sağlar. Çalınma riski yüksek olan ürün gruplarını korumaya aldığı için de, satışların arttırılmasına doğrudan olumlu yönde etki eder.

Broşürü İndir


Çözüm Önerilerimiz

Alüminyum Çanta Dedektörü

Organize suç örgütlerinin yöntem olarak kullandığı alüminyum folyo çantalı hırsızlıkların önüne geçmek için tasarlanmış, son teknoloji algılama sistemidir. Alüminyum çanta dedektörü, klasik elektronik ürün gözetleme sistemlerini (EAS) aşabilen organize suç örgütlerini tespit edip, mağaza personelini uyarabilmek adına geliştirilmiş özel bir sistemdir. Alüminyum çanta dedektör sistemi, mağazanızda hangi EAS teknolojisi kullanılıyorsa kullanılsın her iki sistem birlikte çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem alüminyum folyo kaplı çantaları tespit edebildiği gibi aynı zamanda dışarıdan kötü amaçlı olarak mağazaya sokulmak istenen alarm sökücülerinin de algılanmasında eşsiz bir çözüm sağlar.

Sistemin faydaları

•  Metal alaşımlı diğer ürünlerin (alışveriş sepetleri) yarattığı sinyali devre dışı bırakabilmektedir •  Sürekli güncellenen yazılımı ile sadece organize suç teşkil eden sinyalleri ayıklayabilmektedir

Broşürü İndir