Çözücüler & Deaktivatör

Ürün güvenlik sistemi parçalarından olan çözücü ve deaktivatörler genelde kasa noktalarında kullanılmaktadır.

Çözücü, sert etiketlerin parası ödendikten sonra kasa noktasında ürün üzerinden çıkarılmasında kullanılır. Yüksek çekim güçleri sayesinde ürüne zarar vermeden tek hamle ile ürün üzerinden kolayca çıkarılabilmektedir. Kasa noktasına monte edilebildiği gibi istenirse seyyar olarak da kullanılabilir. Kasa noktasında çözücü güvenliğini sağlayabilmek için kullanılmadığı durumlarda özel kilidi ile kilitlenebilmektedir. Dayanıklı malzemeden üretilmiş olup, uzun süre kullanım için uygundur. Çözücülerin sert etiket modeline ve kullanım şekline göre farklı modelleri de mevcuttur.

Deaktivatör (Kağıt Alarm Etiket Öldürücü), kasa noktasında parası ödenmiş ürünler üzerindeki kağıt alarm etiketleri deaktive etmek için kullanılmaktadır. Checkpoint’in deaktivasyon teknolojileri POS (Barkod okuyucu) sistemleri ile tam olarak uyumludur. Güvenli ve kolay etiket deaktivasyonu ile kasa ve ödeme işlemleri en hızlı şekilde yapılabilmektedir. Deaktivatörler, uygulama esnasında işi kolaylaştırmanın yanı sıra müşteri memnuniyetini de arttırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Temassız deaktivasyon sistemi, ürünlerin kasadan geçirildikten sonra kağıt alarm etiketlerin etkisiz hale gelmemesi gibi durumlardan kaynaklanan yanlış alarmları önlemeye yardımcı olur. Maksimum verim için barkod okuma ve kağıt alarm etiketinin deaktivasyonu eş zamanlı olarak gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Deaktivatörlerin deaktivasyon alanların geniş olmasından dolayı kasa işlemleri hızlı olarak gerçekleşmektedir. Deaktivatörler aynı zamanda sert etiketlerin son kontrol ünitesi olarak da kullanılabilmektedir. Müşteri taleplerine bağlı olarak kasa üstü ve/veya altı montajları yapılabilmektedir. Düşük enerji kullanımı ile çevre dostu bir üründür.

Perakende sektörü çalışanları Çözücü & Deaktivatör diye adlandırdığımız ürünlerimize aşağıdaki isimler ile bilmektedir.

Öldürücü, deaktivatör, sökücü, açıcı, etkisizleştiren, Kırıcı, etiket bozucu, son kontrol cihaz, oyun açıcı, çözücü, kemik alarm sökücü, ofllayıcı, mıknatıs, alarm çıkartıcı, masa tablası

YUKARI