← Tüm Haberler

Jet Kasa Hırsızlıkları

Jet Kasa Hırsızlıkları

Yapılan araştırmalara göre her yıl jet kasalardan toplam £3,2milyar değerinde ürün çalınmaktadır.

VoucherCodesPro.co.uk tarafından 2.532 kişi ile yapılan çalışmada, ortalama bir Briton’un aylık £23 değerinde ürün çaldığı ve 2014 yılından beri rakamlarda £5 artış olduğu gösterilmektedir.

2017’de çalınan ürünlerin toplam tutarının, geçtiğimiz 3 yılın toplamının iki katından fazla olduğu tespit edilmiştir. 3 yılın toplamı £1,3 milyar iken bu yılki toplam rakam £3,2milyara ulaşmıştır.

Ankete katılanların %23’ü geçmişte jet kasalardan hırsızlık yaptığını kabul etmiş, %46’lık kısım ise düzenli olarak çaldığını iddia etmiştir.

Yapılan çalışmalar, jet kasalardan yapılan hırsızlıkların birçok sebebi olduğunu göstermiştir. Hırsızlık yapanların %40’ı yakalanmayacağını bildiği için çaldığını, %18’lik kısmı ise paraları olmadığı için çaldığını bildirmiştir.

Çalanların %62’si ürünleri okutamadığı için çaldığını, %36’ı ise ürünü okutmayı unuttuğunu bildirmiştir. En çok çalınanların başında banyo malzemeleri, sebze, meyve ve süt ürünleri gelmektedir.

VoucherCodes kurucusu George Charles 2014 yılından bu yana yıllık çalınma miktarının £1,3 milyardan hızla £3,2 milyara fırladığını bildirmiştir.

“Son zamanlarda ekonomik değerler ve refah seviyesi çok yüksek olmayabilir veya parasal sıkıntılar da olabilir. Fakat bu, rutin haftalık alışverişlerde, ödeme yapılması gerekirken çalmayı tercih etmek için geçerli bir mazeret değildir. Mağazaların jet kasa bölgelerinde kaç personel bulundurmaları gerektiğini yeniden düşünmeye başlamaları gerekebilir.

http://bit.ly/2Ah3jOc