← Tüm Haberler

Kabinlerindeki Firenin, Satışların %1,8’ine Karşılık Geldiğini Biliyor muydunuz…

Checkpoint’ten yeni çözüm

Yeni ApparelGUARD çözümü, yasadışı alarm sökücü kullanımını tespit etmek için tasarlandı.

Deneme kabinlerinin perakendecilere daha fazla ürün satmak için harika bir fırsat sunduğu, ancak kötü niyetli müşterilerin elbiseleri saklayıp sonra çalmaları için de “güvenli bir cennet” olabileceği bir gerçek. En yeni Global Perakende Hırsızlığı Barometresi’ne göre, perakende giyimde uzmanlaşanlar, satışların %1.8’ini oluşturan, dünya çapında en yüksek kayıp oranlarından birine sahipler. Gizleyerek hırsızlık riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için, perakende sektörüne yönelik müşteri çözümlerinde global lider bir tedarikçi olan Checkpoint Systems, yeni bir çözüm olan ApparelGUARD’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bağlantılı mağaza çözüm Uygulaması EVOLVE-Store ™ ‘un bir parçası olan bu benzersiz mıknatıs tespit etme teknolojisi, mağazalardaki deneme kabinlerine monte ediliyor. Yasadışı olarak elde edilmiş bir alarm sökücü taşıyan bir kişi deneme kabininde girdiğinde ilk olarak onu belirliyor. Ardından kötü niyetli müşteri ürünlerin alarmlarını çıkarmaya giriştiğinde onun hareketlerini izliyor. Alarm, ApparelGUARD’ın antenleri her iki olayı da algıladığında devreye giriyor – böylece yanlış alarmlar en aza indiriliyor. Olaya bir mağaza personeli tarafından müdahele edilmesini sağlamak için EVOLVE-Store uygulaması yoluyla bir uyarı gönderiliyor.

Çözümün kurulumu oldukça kolay ve bağımsız bir uygulama olarak ya da özel bir API kullanılan mevcut bir EAS altyapısına ağ üzerinden bağlanılarak 10 deneme kabinine kadar kullanılabiliyor.

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör şunları söylüyor: “ApparelGUARD, deneme kabinlerinin korunması için yeni bir yöntem sunuyor. Perakendeciler, alışveriş yapan kişilerin mağazadaki eşyaları denemesini sağladıklarında oluşabilecek risklerin farkındalar; ancak deneme kabinleri, etkileşimli bir deneyim sunmanın önemli bir unsuru ve satışları artırdığı da aşikar. Bu çözüm, perakendecilerin ürün kayıplarını azaltmakla birlikte, kötü niyetli müşteriler için de alarmları sökmek için kabinleri kullanmadan önce iki kez düşünmelerini sağlayancaydırıcı bir etken oluyor.”

Haber Kaynağı: Ortak Alan 10 Ocak 2018

http://bit.ly/2EycjfF