← Tüm Haberler

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint’in Yeni Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi

Checkpoint Systems’ın yeni NEO elektroniği, daha iyi algılama, daha fazla koridor genişliği ve gelişmiş bağlantı sağlamak amacıyla tasarlandı

Global perakende sektörü için müşteri çözümlerinin önde gelen tedarikçisi Checkpoint Systems, piyasaya sunduğu devrim niteliğindeki yeni bir elektronik platform ile elektronik ürün gözetleme (EAS) antenleri yelpazesinde radikal değişiklikler olduğunu duyurdu. NRF’te lansmanı yapılan ve 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan EuroCIS’te Avrupa pazarı için görücüye çıkacak olan NEO, perakendecilere gelişmiş algılama ve bağlantı olanakları sağlayarak mağaza operasyonlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak.

Güçlü yeni elektronik cihazlar, mağaza içinde radyo frekansı tabanlı (RF) EAS çözümlerinin performans şekillerinde önemli bir değişimi temsil ediyor ve sensörlerin bağlantılı mağaza ortamının önemli bir parçası haline gelmesine olanak sağlıyor. NEO, daha cazip ve davet edici bir mağaza girişi yaratmak isteyen perakendecilere, daha estetik, hoş görünen anten tasarımları sunarak yardımcı olacak.

Eşsiz performans

NEO, RF temelli EAS çözümlerinin özelliklerini destekliyor ve standart algılama performansını %35 artırıyor. Bu eşsiz elektronik, kozmetik ürünlerinde kullanılanlar da dahil olmak üzere en küçük etiketleri bile, hırsızlığa karşı saptayabileceği üstün algılama sağlıyor.

Gerçek bağlantı

Perakende endüstrisi için ilk olan NEO özellikli antenler, kablosuz bağlantısı özelliğine sahip olacaklar. Böylece, mağazalarda antenlerin karışık bir süreç olan yerden kablolama yoluyla bağlanmasına gerek kalmayacak. Uzaktan bağlantı özelliği ile; alarmla ilgili veriler, bulutla senkronize edilebilir. Ayrıca Checkpoint’in canlı sistem kontrolü ve online teknik hizmet desteği ile perakendeci en üst düzeyde verim alır. 

İyileştirilmiş tasarım

Son derece başarılı P10 ve P20 cihazlarının yeni nesilleri olan NP10 ve NP20 sensörleri, NEO elektroniğini içeren ilk sensörler. Perakendeciler için geliştirilmiş olan bu antenler, daha çağdaş bir görünüme sahip olacaklar. Ayrıca istenildiǧinde sorunsuz bir şekilde RFID teknolojisine geçebilecekler. 

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör, bu konuda şunları söylüyor: 

“Girdiğimiz bu yeni teknolojik dönem oldukça heyecan verici. 10 yıl önce perakendecilerin karşılaştıkları güçlükler, günümüzde karşılaşılanlardan farklıydı. Perakendecilere şimdi veriler yön veriyor. Yeni NEO platformu, kayıp önleme dışında sensör bağlantıları ile perakendilerin ihtiyacı olan saha verilerinin kesintisiz olarak buluta aktarılmasına olanak saǧlıyor. 

Haber Kaynağı: Ortak Alan 25 Ocak 2018

Detaylar için tıkların →